SPORTPALACE Plzeň - Doubravka

SPORTPALACE
AKTUALITY
ROZVRHY CVIČENÍ
SPORT TEAM
CENÍK
FOTOGALERIE
KONTAKT
REZERVACE
MENU
FLORBAL

Historie florbalu se začala psát v roce 1958 ve Spojených státech amerických, kde si dělníci v továrně na plasty vyrobily plastové hokejky a pustili se do hry. Tato nově vzniklá hra dostala název floorhockey. Největší rozvoj však tato hra zaznamenala na počátku 70. let ve Švédsku, kde ji pojmenovali innebandy. Zde se také v roce 1996 odehrálo první mistrovství světa. Florbal si získal své příznivce po celém světě.

Florbal je halový sport, který se hraje se speciálními florbalovými holemi a plastovým dutým míčkem. Při hře je z každého týmu na hřišti pět hráčů a brankář. Brankář při hře nepoužívá hůl, chytá pouze svým tělem. Cílem hry je vstřelit soupeři do branky co nejvíce gólů.  

Florbal patří mezi nejdynamičtěji se rozvíjející sporty. K jeho největším přednostem patří dostupnost pro velké množství lidí. Stačí přijít ve sportovní obuvi a oblečení, vzít si s sebou partu kamarádů a už můžete hrát.

Ve sportovním centru Sport Palace Vám nabízíme florbalové hřiště o velikosti 15 x 30 m s umělým povrchem a s pevnými mantinely.

Návštěvníci si u nás mohou zapůjčit veškeré potřebné sportovní potřeby.

2018