SPORTPALACE Plzeň - Doubravka

SPORTPALACE
AKTUALITY
ROZVRHY CVIČENÍ
SPORT TEAM
CENÍK
FOTOGALERIE
KONTAKT
REZERVACE
MENU
SKUPINOVÁ CVIČENÍ
 • Bodystyling
  +
  • Bodystyling pomáhá rovnoměrně formovat a zpevňovat postavu. Trénink se soustřeďuje na formování svalů celého těla, můžete se ovšem zaměřit pouze na problémové partie – stehna, hýždě a břišní svaly. Bodystyling je kombinace klasického aerobiku, který slouží k zahřátí celého těla, a posilování. Tempo se střídá podle toho, které svalové skupiny zrovna procvičujeme, přičemž byste měli periodicky střídat svaly horních a dolních končetin, aby nedošlo k jejich přetížení.

   Cvičením se zpevňuje a formuje celé tělo (a zejména problémové partie), dochází také k protažení a posílení těla. Výhodou je, že je vhodný pro jedince různého věku s různou kondicí a působí jako odreagování.

   Při cvičení se používá náčiní – například posilovací gumičky, činky a tyče, naopak se ale nemusíte učit složité choreografie.
   Cvičitelé také doporučují si dát malou svačinku před a po cvičení a cvičit dvakrát až třikrát týdně, díky čemuž dosáhnete krásné zpevněné postavy.

   Zdroj: http://ocviceni.fitweb.cz/bodystyling-a7.html

 • Bosu
  +
  • Bosu je druh cvičení, ke kterému se používá speciální pomůcka nazývaná Bosu balance trainer. Vypadá jako půlka míče a při cvičení lze použít obě strany polokoule, z čehož také vznikl celý název cvičení sestávající se z prvních písmen slov \"Both Sides Up\". Při bosu se trénuje stabilita, rovnováha a zpevňuje se tělo.

   Zdroj: http://ocviceni.fitweb.cz/bosu-t81.html

 • Chi-toning
  +
  • Cvičení Chi-toning vymyslela německá cvičitelka pilates Anetta Alvaredo. Samotný název popisuje celkový koncept cvičení – chi v překladu znamená duševní sílu, toning značí zpevnění těla. Nejlépe se chi-toning dá popsat jako spojení cvičení pilates a jógy.

   Chi-toning patří mezi nejnovější formy cvičení v oblasti Body and Mind. Jedná se o dynamické cvičení, které využívá prvků z power jógy, pilates a pěti Tibeťanů. Cvičení má za cíl efektivně a funkčně působit na pohybový aparát, zvyšovat tělesnou vytrvalost, sílu, pohyblivost, ohebnost a koncentraci. Zlepšuje se také držení těla a dýchání.

   Hlavními body chi-toningu jsou na jedné straně hlavně relaxační prvky - protažení svalů, uvolněné páteře a kloubů, odbourávání stresu, na druhé straně potom intenzivní posilovací cvičení pro svaly středu těla. Cvičení působí velmi pozitivně na mysl i tělo. Do oblasti Body and Mind přinesl chi-toning novou formu cvičení, která může být dobrou alternativou.

   Zdroj: http://ocviceni.fitweb.cz/chi-toning-novinka-v-oblasti-bodymind-a37.html

 • Dynamics bodyforming
  +
  • Bodyforming pomáhá rovnoměrně zformovat postavu a posílit svaly celého těla. Při cvičení je možné se zaměřit jen na problémové partie, jako sou břicho, hýždě a stehna.

   Během cvičení se využívá váhy vlastního těla a cvičebních pomůcek (bosu, činky, míče, stepy,…). Při cvičení je kladen důraz na správné držení těla.

 • H.E.A.T
  +
  • H.E.A.T. Program je možno vysvětlit  pouze jedním jedinným slovem a tím je „CHŮZE„. Hned na začátku je třeba říci, že pohybová aktivita H.E.A.T. Program je zcela unikátní a je určena pro VŠECHNY bez rozdílu věku a kondice. Je nejen pro mladé, trénované, hubené a vytrvalé. Kondiční chůze je určena pro každého, kdo se sebou chce něco dělat, kdo chce být zdravý a kdo se chce prostě cítit dobře.  Jedná se o pohybovou aktivitu, která se od ostatních liší svou vyjímečností v tom, že spočívá jen v obyčejném a nejpřirozenějším lidském pohybu. Tudíž ji zvládne každý, kdo umí chodit. H.E.A.T. Program můžeme nazvat jako brána do světa pohybu, aktivita se kterou můžete získat ztracenou kondici či zdolat i Vámi vytyčenou – vysněnou horu.

    

   Proč zvolit právě H.E.A.T. Program a ne jiné cvičení?

   I přesto, že je podstata tohoto cvičení tak jednoduchá, má opravdu velké účinky na náš organismus. Tím, že je chůze pro člověka naprosto přirozená, nemusíte se bát o své klouby ani páteř. Naopak – tím, že tělo nemusí odolávat žádným nárazům ze skákání, či odporové zátěže z levného chodeckého pásu  apod., a i přesto je vytvářena pohybová činnost; kloubní aparát, páteř a svalový aparát dostávají tu nejlepší možnou péči.

 • Kruhový trénink
  +
  • Kruhový trénink je tréninková metoda, která se skládá z vybraných cviků (a může jich být až 15 v „kruhu“) zatěžujících jednotlivé svalové skupiny celého těla buď jednotlivě, nebo v kombinaci po dobu předem určenou.

   Jedním z hlavních faktorů správně sestaveného kruhového tréninku je určitá délka pauzy (přestávky) mezi jednotlivými cviky. Zpravidla je tak dlouhá, aby umožnila cvičícímu pouhý přesun z jednoho stanoviště na druhé. Dalším důležitým faktorem je rychlost provádění daného cviku. Měl by se provádět svižně, v tempu, s cílem provést vyšší počet opakování, nikoliv však na úkor správné techniky provedení. Z tohoto důvodu je volba vhodné zátěže (s ohledem na trénovanost cvičícího) rozhodující a klíčová.

   Základní rysy obecného kruhového tréninku

   • počet stanovišť (cviků): 4 až 15
   • délka provádění daného cviku: 15 až 60 sekund délka pauzy (přestávky) mezi cviky: 10 až 45 sekund
   • počet odcvičených „kruhů“ v dané tréninkové jednotce: 3 až 8
   • celková délka tréninkové jednotky: 20 až 90 minut

   Jak je patrno ze základních rysů, je zde velké množství proměnných. To dává kruhovému tréninku obrovskou výhodu oproti jiným tréninkovým metodám - téměř neomezené pojetí tréninku, pestrost a variabilitu.

   Zdroj: http://kulturistika.ronnie.cz/c-11203-kruhovy-trenink-i-obecny-uvod.html

 • Pilates
  +
  • Metodu Pilates vytvořil ve 20. letech minulého století J. H. Pilates, který se inspiroval především ve starých kulturách. Principem Pilatovy metody je provádění určitých cviků za současného uvědomění si, jakým způsobem cvik působí. Dochází k zapojení svalu za pomoci dechové kontroly. Je důležité, aby všechny pohyby vycházely ze svalů centra tzv. power house (tzn. svaly břicha, beder a hýždí).

   Pilates je metoda podobná power józe, je to v podstatě sloučení prvků klasického rehabilitačního cvičení a východních cvičebních systémů, z nichž nejvíce patrný je vliv jógy. Technika nepřináší zcela nové cviky, ale spíše se orientuje na západního člověka a zpřístupňuje mu vzdálené východní metody.

   Pilates zpevňuje zádové, břišní a hýžďové svalstvo, rozvíjí sílu, ohebnost, rovnováhu, koordinaci a dýchání. Navíc zlepšuje celkové držení těla.

   Základní prvky pilates jsou:

   1. Dýchání - dech a pohyb musí být v souladu, zlepšuje se tak krevní oběh a dojde k odstranění nadbytečného svalového napětí.
   2. Důkladnost provedení - raději méně ale o to pečlivěji.
   3. Zacentrování - pohyb vychází ze středu těla (power house).
   4. Plynulý pohyb - snižuje působení stresu a redukuje riziko zranění.
   5. Řízení pohybu - plná kontrola nad prováděným pohybem.
   6. Soustředění - uvědomění si každého pohybu svého těla. Tělo a mysl jsou v souladu.

   Zdroj: http://ocviceni.fitweb.cz/pilates-a2.html

 • Pole dance
  +
  • Slovní spojení pole dance znamená v překladu tanec u tyče. Je to skvělá metoda, jak účinně tvarovat tělo a dát průchod svému svůdnému já.

    

   Pole dance může tančit každá žena jakéhokoliv věku a dokonce i postavy. Pár kilo navíc přece není překážkou k tomu působit přitažlivě, naopak pole dance má sebevědomí zvýšit. Neexistuje ani věková hranice. Mladé dívky jsou sice pružnější a předvádění sexy pozic jim může být bližší, starší ženy ale mají nespornou výhodu - znají velmi dobře samy sebe i své tělo a ví, jak být sexy.


   Pole dance hravě nahradí hodiny v posilovně a navíc Vám zaručí, že se budete skvěle bavit a zpevníte své tělo rovnoměrně od hlavy až k patě. Při pravidelném tréninku budete cítit posílení zejména na břišních svalech a horní polovině těla. Pole dance je blahodárný též pro ženy, které se chtějí zbavit nadváhy. Určitě nemusíte mít obavy, že na hodinách nebudete stačit.

   Pole dance do České republiky přišel ze západní Evropy a USA, kde je mezi fitness volnočasovými aktivitami oblíbený již delší dobu. Nedávno dokonce vznikla oficiální Pole dance federace a každoročně se pořádá World Pole Dance Championship. Nechybí ani soutěže Miss Pole Dance.

   Zdroj: http://www.poledance.cz/Default.asp

    

   ÚROVNĚ POLE DANCE:
   L1 - kurz je určený pro úplné začátečníky
   L2 - kurz je určený pro ty, co už mají absolvovaný minimálně 1 semestr PD
   L3 - kurz je určený pro ty, co už mají absolvované minimálně 2 semestry PD
   L4 - kurz je určený pro ty, co už mají absolvované 3 a více semestrů PD

 • Port De Bras
  +
  • Port De Bras je cvičení pro každého, koho neláká aerobic nebo zumba, pro které je typická moderní hudba. Port De Bras vychází z klasického tance a baletu, proto si na své přijdou zejména ti, kteří chtějí u cvičení vypadat elegantně.

   Port de Bras je cvičení z řady Body and Mind, které vede k uvolnění mysli i těla. Cvičební hodina se obvykle skládá z aktivní části - cvičení s prvky tance, klasického posilování a nakonec následuje relaxační část. 

   Port de Bras je vhodné pro všechny, kdo chtějí procvičit správné držení těla a posílit záda. Správný postoj je základ všech cviků Port De Bras. Při posilování se klade důraz zejména na břicho, což je pro správné držení těla ideální. 

   Při cvičení je důležitá také relaxace a navození příjemné atmosféry. Tomu pomáhá výběr hudby, která je pro Port De Bras velice důležitá. Není pouhou kulisou, ale jelikož se jedná o cvičení s tanečními prvky, určuje tempo cviků a celou atmosféru lekce.

   Zdroj: http://ocviceni.fitweb.cz/port-de-bras-a201.html

 • Power joga
  +
  • Power joga (power yoga) se začala cvičit v USA v druhé polovině devadesátých let, kdy několik cvičitelů jógy hledalo způsob, jak ji přiblížit širšímu okruhu lidí a udělat ji více dynamickou. Od té doby se stala velice populární a je zajímavou alternativou nejen k samotné józe, ale také například k aerobiku nebo pilates.

   Narozdíl od tradiční jógy, kde se v jednotlivých pozicích setrvává poměrně dlouho, se v power joze pozice dynamicky střídají. Nemá přesně ustálené série cviků, každá lekce proto může být odlišná a záleží také na cvičiteli, jaký styl preferuje.

   Power joga je výborným propojením klasické jógy s moderními druhy cvičení. Jedná se o formu cvičení, po které se budete nejen cítit skvěle, pomáhá ale i s hubnutím, zlepšuje fyzickou kondici a odstraňuje problémy se zády. Stejně jako tradiční jóga odbourává i power joga stres, zklidňuje nervový systém a rozvíjí rovnováhu a koordinaci pohybů. Nezaměřuje se pouze na hlavní svalové skupiny, ale také na hluboko uložené stabilizační svaly, které pomáhají držet rovnováhu, zachovávají správné držení těla a napomáhají udržet zdravé klouby a páteř.

   Zdroj: http://ocviceni.fitweb.cz/power-joga-a21.html

 • Tabata
  +
  • Tabatu vyvinul v roce 1996 japonský lékař Izumi Tabata. Upozornil na vysokou účinnost této metody, která je velice jednoduchá, avšak zároveň neuvěřitelně těžká.

   Tabata je velice efektivní a náročný typ intervalového tréninku, během něhož si zlepšujete fyzickou kondici i sílu ve velmi krátkém čase. Cvičení při maximální intenzitě po krátkou dobu je mnohem účinnější, než cvičení v nízké intenzitě po delší dobu.

   Cvičení se skládá z 8 dvacetisekundových cviků prováděných na 100%, které jsou proloženy desetisekundovým odpočinkem.

   Při Tabatě cvičíme jak s vlastní vahou (dřepy, kliky, angličáky,…), tak i s nářadím (TRX, medicinbaly,…). 

 • Thaibox aerobic
  +
  • Thaibox aerobic řadíme mezi aerobní cvičení, které však vychází z bojového umění. Cvičení samotné obsahuje z 90% údery, kopy, úniky a zbytek tvoří aerobní cviky. Cviční je rychlejší než aerobic, ale je bez choreografie, proto můžete věnovat větší pozornost jednotlivým prvkům zpevňujících Vaše tělo.

   Thaibox aerobic je dynamické cvičení bez složitých prvků, zvyšující celkovou fyzickou kondici. Zaměřuje se na svaly dolních končetin a hýždí, v pozadí však nezůstávají ani svaly břišní, pažní a zad.

   Cvičení je vhodné pro všechny, kteří chtějí snížit svou tělesnou hmotnost, zlepšit si fyzičku nebo se jen tak odreagovat po náročném dni.

 • TRX
  +
  • Chcete cvičit moderně, účinně a přitom šetrně ke svým kloubům a páteři? Vsaďte na funkční posilování, které představuje současný trend ve fitness. Jednou z jeho metod je TRX, tedy Total Body Resistence Exercises. Jde o cvičení v závěsu na popruzích, při němž překonáváte gravitaci a jako zátěž využíváte váhu vlastního těla.

   TRX je komplexní cvičení aktivující maximální počet svalových skupin, podobně jako cvičení na bosu, velkých gymnastických míčích, FLOWIN nebo pilates. Navozením nestability a tím i nutnosti neustále udržovat rovnováhu zapojuje a posiluje důležité svaly tak, aby jejich práce co nejvíce vycházela vstříc potřebám člověka v každodenním životě, při běžných aktivitách. Cílem je kompenzovat sedavý životní styl, abyste zvládali pracovní zápřah a pak si užili kvalitní relaxaci, rodinu, zábavu, koníčky. To vše bez bolestí zad a kloubů, pocitů vyčerpání a rizika úrazu.

   Závěsný trénink zdaleka není jen pro zdravé juniory, olympioniky a kulturisty. Cvičí se výhradně s vahou vlastního těla, proto se TRX hodí i pro lidi obézní a s pohybovými omezeními. Vzhledem k možnosti regulovat náročnost podle individuální zdatnosti je toto cvičení užitečné pro pohybově neaktivního seniora, trpícího obavami z pádu, i profesionálního atleta.Stranou nemusí stát ani lidé s deformitami páteře (skoliózou), zvětšenou kyfózou hrudní páteře („kulatá“ záda), hyperlordózou (přílišné, nefyziologické vyklenutí krční nebo – častěji – bederní páteře směrem vpřed), kloubní artrózou, zvýšeným krevním tlakem či osteoporózou. Právě naopak. Při vadách v držení těla lze nastavit cvičební pozici tak, aby podpořila rychlejší návrat ke správnému držení. Zavěšení do popruhů pomáhá stabilizovat pánev s páteří v neutrálním postavení, kdy dochází k nejefektivnějšímu zapojení svalů „core“ – středu či „jádra“ těla. Cvičení rozvíjí i pohyblivost kloubů při zachování jejich dostatečné stability v pohybu.

   Zdroj: http://ocviceni.fitweb.cz/zaciname-s----trx-a348.html

2018