SPORTPALACE Plzeň - Doubravka

SPORTPALACE
AKTUALITY
ROZVRHY CVIČENÍ
SPORT TEAM
CENÍK
FOTOGALERIE
KONTAKT
REZERVACE
MENU
SQUASH

Historie tohoto oblíbeného raketového sportu se začala psát na počátku 19. století. Tehdy se této hře říkalo Rackets. Za její vznik vděčíme chovancům věznice v Londýně, kteří si krátili čas tím, že si raketou pinkali míčkem o zeď. Poté se hra rozšířila do anglických škol, kde na jedné z nich vznikl nový sport pojmenovaný squash. Největšího rozvoje se squash dočkal až po skončení 1. světové války. Tento sport si zamilovaly tisíce hráčů po celém světě a začaly se organizovat první zápasy a mistrovství. V České republice zaštiťuje oficiální squashové turnaje a profesionální ligy Česká asociace squashe. Organizovány jsou také amatérské squashové ligy a turnaje. Největší amatérskou ligou je VAŠE LIGA.

Squash je dynamický raketový sport, založený na odrazu míčku od stěn. Hraje se na uzavřeném hřišti se speciálními raketami a míčkem na squash. Je ideálním sportem pro vyplavení adrenalinu, udržení kondice i relaxaci. Je to sport náročný na rychlý pohyb, změnu směru a postřeh. Při squashi vydáte mnoho energie během krátké doby.

Ve sportovním centru Sport Palace je pro Vás připraveno 6 kvalitních squashových kurtů.

Pořádáme zde výuku i turnaje pro začátečníky i pokročilé. Mohou se zúčastnit ženy i muži všech věkových kategorii. Přínosem našeho sportovního centra je individuální přístup ke všem zákazníkům, kteří o to budou stát. Jsou zde k dispozici kvalitní trenéři pro mládež i dospělé.

Jsme stálým partnerským centrem VAŠÍ LIGY, která je největší amatérskou ligou v ČR.

Návštěvníci mohou využít možnosti zapůjčení raket i míčků.

2018